ceny pro rok 2021 jsou shodné s cenami z roku 2020

Jak postupovat při dovozu ojetého vozu ze zahraničí?

Nejčastějším cílem koupěchtivých řidičů je Německo. Přinášíme tedy návod, na který úřad zajít, co vyžadovat a kolik to všechno bude stát. Na poplatcích v Česku i Německu se musíte vejít do cca 6 tisíc.

Dovoz ojetiny z Německa na vlastní pěst není nic složitého. Najdeme si auto na některém z velkých inzertních serverů (mobile.de, autoscout24.de), domluvíme se s prodávajícím telefonicky, mailem či whatsappem a můžeme vyrazit.

Dovoz osobních automobilů do Česka není v současné době omezen stářím vozidla.
Podmínkou dovozu vybraného automobilu po vlastní ose je platná technická kontrola /TÜV/.

Poté je nutné navštívit příslušný evidenční úřad (Zulassungstelle), který naleznete v každém větším městě. Doporučujeme si předem zjistit otevírací dobu, která se často liší. Na úřadě nejprve vyřídíte pojistku (mezinárodní pojištění se zelenou katou v délce 9, 15 nebo 30 dní, které se pohybuje v rozmezí 70 až 150 EUR).

Poté s vyřízenou pojistkou a doklady od vozu zajdete k úředníkovi, který vám vystaví doklad, na jehož základě obdržíte červené mezinárodní registrační značky (+- 60 EUR).Ty upevníte na vůz a úředník provede kontrolu, na základě které získáte exportní technický průkaz a samolepku na RZ (POZOR! se žlutými RZ byste neměli překročit hranice).

Je nutné mít na paměti, že po uplynutí sjednaného pojištění v zahraničí nesmíte s vozem na silnici. Doporučujeme tedy neotálet a české úřady navštívit co nejrychleji.  
 
Po převozu do Čech je nutné zajet na Stanici měření emisí - 300 Kč za benzinové auto, resp. 600 Kč za naftové a na Stanici technické kontroly, která provede dovozovou kontrolu vozu zároveň s evidenční kontrolou - 1600 Kč/ceny se liší dle předložených dokumentů k vozidlu viz ceník STK Přeštice.

Z STK si odnesete protokol, se kterým je nutné navštívit příslušný obecní úřad s rozšířenou působností, kde podáte žádost o vydání CZ dokladů a zaplatíte 800 Kč na základě doložení požadovaných dokumentů (viz níže a-g).

Předtím by však měly vaše kroky vést do pojišťovny, kde je nutné sjednat povinné ručení na základě výrobního čísla.

Přehled registračních míst naleznete zde . Jedná se o odbory dopravy obecních úřadů obcí s rozšířenou působností a magistrátů měst (k 1. 1. 2008). 

A to se již dostáváte k poslednímu úkonu, a tím je opětovná návštěva pojišťovny, kde vám doplní čísla nových registračních značek do smlouvy.

K přihlášce vozidla k registraci žadatel přiloží:

a) technický průkaz vozidla popř. COC list

  b) protokol o technické prohlídce
  c) protokol o evidenční kontrole vozidla
  d) protokol o měření emisí
  e) doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla
  f) doklad o zástavním právu váznoucím na vozidle, bylo-li zřízeno
  g) doklad o povolení k pobytu nebo o udělení azylu na území České republiky, není-li provozovatel vozidla státním občanem ČR


stkprestice.cz

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode